Marina Stili Dekorasyon

Marina Stili Dekorasyon

Marina stili dekorasyon, hepimizin bildiği gibi deniz teması ve deniz ürünlerinin yoğunlukta olduğu, dekorasyon şeklidir. Yaşam alanlarını oldukça ferah ve iç açıcı bir görünüme kavuşturan marina stili, mavi ve beyaz renklerin ağırlıklı olarak kullanıldığı, bu sebeple de yoğun eşya kullanımında dahi ferahlığını kolay kolay kaybetmeyen bir dekorasyon stili olarak karşımıza çıkmaktadır.Marina Stili Dekorasyon

Hangi Eşyaları Kullanmalıyım?

Marina stili dekorasyonla alakalı akla gelen ilk sorulardan biri, deniz teması adı altında hangi eşyaları kullanmak gerektiğine dair sorulardır. Bu anlamda, deniz kabukları, balıkçı ağları, deniz fenerleri, dümenler, denizyıldızları, kum ve kum ile yapılmış dekorasyon ürünleri, çapa, halat gibi ürünler dikkati çekmektedir. Bu ürünlerin satışını yapan mağaza ve markalar bulabileceğiniz gibi ürünlerin bazılarını doğadan kendiniz de bulabilir, kullanabilirsiniz. Kendi emeğiniz ve seyahatlerinizdeki hoş vakitlerinizde kumsaldan topladığınız deniz kabuklarını, şehrin ortasındaki evinizde her gün görebilmek, size ruhsal olarak da oldukça fazla pozitif etki yapacaktır.

Renkli Taşlar Dünyası

Deniz kıyısında her zaman kum bulamayacağımız kesindir. Bazı sahiller oldukça büyük taşların bulunduğu sahillerdir. Merak etmeyin, bu taşlarla da eviniz için harika tasarımlar yaratabilirsiniz. Farklı boy ve şekilde topladığınız taşları isterseniz yalnızca mavi ve beyaz renklerde, isterseniz tüm soft renkleri bir arada kullanarak rengarenk boyayabilir, bu taşları ister evinizin farklı yerlerinde dağınık olarak koyarak farklı bir tarz oluşturabilir, isterseniz, marina stiline uygun büyük bir tabak ya da vazo içine doldurarak evinizin en güzel köşesinde sergileyebilirsiniz. Üstelik bir adım öteye giderek, topladığınız geniş taşların düz yüzeylerine, çeşitli söz ya da şiirleri minik minik yazarak, misafirlerinizin de taşlarınızla daha yakından ilgilenmelerini sağlayabilirsiniz.

Marina stili dekorasyon, yazlıklarınıza, Fransız camları bulunan, bol ışıklı odalarınıza ya da küçük olup da içinizi ferahlatmasını istediğiniz odalarınıza muhteşem bir dokunuş olacaktır.