Astroloji De Venüs Ne Anlama Geliyor?

Astroloji De Venüs Ne Anlama Geliyor?

Afrodit adı ile de bilinen Venüs gezegeni astroloji de Venüs ne anlama geliyor? Venüs astrolojide aşkın ve tutkunun gezegenidir. Venüs öncelikle Boğa ve Terazi burçlarının yöneticidir. Aşk ve para Venüs yönetimindedir. Aslında zevk veren her şeyin Venüs’ün yönetiminde olduğunu düşünebiliriz. Güzel yemekler, konfor, pahalı mücevherler vs… Venüs bir kadının kendi güzelliğini nasıl ifade ettiğini gösterdiği gibi, erkeğin de nasıl bir kadından ve kadın davranışından etkilendiğini göstermektedir.

Astroloji De Venüs Ne Anlama Geliyor?Astrolojide Venüs kadını, erkek ise marsı temsil ettiği için kadının Venüs’ü ile erkeğin marsı ve erkeğin marsı ile kadının Venüs’ü arasındaki olumlu etkileşimler iki kişi arasındaki uyumu belirleyen en önemli özelliklerdir. Venüs Boğa veya Terazi burcunda: Hayattan zevk almayı bilen, güzellikten ve estetikten anlayan kişiler olup diğer insanların çok kolay dikkatini çekerler.

Venüs Güneş ile kavuşum: Bu kişiler çok çekici ve doğal bir manyetizması olan kişilerdir. Fizikleri çok güzel olur. Venüs Balıkta: Bu kişiler özellikle sanat dallarında çok başarılı olurlar. Venüs İkizler: Eşcinsellik verir. Ayrıca bu pozisyon birden fazla evlilik, aşkta kararsızlık gibi özellikler verebilir. Buna ek olarak evlilikte zihinsel uyum arar. Bunu bulamadığında ise evlilikten soğur. Venüs Başak: Bazı durumlarda iktidarsızlık verir. Kimseyi beğenmez. Duyguları sığdır.

Venüs kare/karşıt Satürn: Hayattan zevk almakta zorlanan kişilerdir. Bu kişiler kendilerini cezalandıran, bir türlü mutlu olamayan kişiler olup genellikle depresiftirler. Venüs kavuşum Satürn: Sadistlik cinsel eğilimler verir. Bu kişiler otoriter görünümleri altında bir manyetizmaya sahiptirler. Venüs kavuşum Plüton: Öldüren cazibe denilebilir. Bu kişinin elde edemeyeceği insan yoktur. Elde edemediğinde hırs yapar. Venüs kavuşum Ay/Neptün: Şefkatli, romantik, sanatçı kişilerdir. Bu kişiler ılımlı, sevilen kişilerdir. Aşkta uyumludurlar ve onların yanında kendinizi dinlenmiş ve huzurlu hissedersiniz. Gerçek bir aşk insanıdırlar.