Burçların Genel Özellikleri

Burçların Genel Özellikleri

Doğulan an hayata “Merhaba.” dediğimiz andır. Ve bu an bizim kişiliğimizin oluşmasında çok etkilidir. Doğduğumuz ve içinde bulunduğumuz ana göre değişiklikler gösteririz. Bu hem içinde bulunduğumuz anı hem de kişiliğimizi etkiler. Daha doğduğumuz anda burcumuz belirlenir. Bu burçlar Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık’tır.

Burçların kişiliğimizi nasıl etkilediğine değinmek mümkündür. Burçların genel özelliklerini yazımızın geri kalanında okuyabilirsiniz.

Burçların Genel Özellikleri

Burcunuza Göre Özellikler

Koç burcu keskin ve kararlıdır. Tutku insanıdır. Ne yapacağı önceden kestirilemeyebilir. Gerçekçidir ve idealisttir. İstediklerinde ise oldukça sakin kalabilirler. Hızlı düşünürler. Onu hayatımıza alırız ve çıkacak olursa bunu incitmeden yapacaktır.

Boğa burcunun sağlam bir kişiliği vardır. Kolay öfkelenmezler ve etrafındakilerle ilgilenirler. Sağduyuludurlar ve dingin yapılarıyla dikkat çekerler.  Hayallere kapılmazlar. Romantiktirler ama bu yönlerini ortaya çıkarmaları zaman alır.

İkizler burcu ilginç kişiliğiyle bilinir. Çok değişkendir. Bir konu üzerinde odaklanmak istemezler. Aynı şeyi iki kere yaptıkları neredeyse hiç görülmez.

Yengeç burçları dingin yapılarıyla etraflarına sükûnet aşılarlar. Hüzünlü bir yapıları vardır. Fakat bu hüznün kaynağını öğrenmek için etraflarındaki insanların güven uyandırmaları gerekmektedir.

Aslan burcunun sözlüğünde yenilmek kelimesi yoktur. Çok gururludur. Romantiktirler ve birlikte oldukları insanı el üstünde tutarlar. Yaşamı değerli bir hediye olarak görür ve ona göre yaşarlar.

Başak insanları oldukça zeki ve pratiktir. Sözleri daima içtendir. Düzeni severler. Duygularını dahi mantıksal düzlemde yaşarlar. Entelektüeldirler. Onlarla birlikteyken her şeyi öğrenmek mümkündür.

Terazi burcu insanlarının cazibesi dillere destandır. Oldukça dengelidirler. Sevecendir ve uyumludurlar. Sanattan ve aşktan beslenirler. Sorunları halletmek için görüşünü ve mantığını kullanır.

Akrep burcu gözleriyle konuşur. İhtiraslıdır ve gizemlidir. Onlarla ilişki kurabilmek için önce sabırlı olmak gerekir. Yasal olan şeylerden hoşlanmazlar. Yakınında olmak için ateşine dayanabilmek gerekir.

Yay burcunun kavrayışı çok keskindir. Özellikle felsefi konularda çok başarılıdırlar. İçtendirler. Gençliğinden en çok ders çıkarabilenler Yay burçlarıdır. Özgürlüklerine çok düşkündürler ve pratiktirler. Ayrıca dışadönük bir yapıları vardır.

Oğlak burçları kuruntulu ve depresyona yatkındır. Güvenilir ve dürüsttürler. Para söz konusu olduğunda dikkatli oldukları söylenebilir ama açık ellidirler. İyi bir sırdaştırlar. Yargılanmaktan korkarlar.

Kova burçlarının hayal güçleri sınırsızdır. Hümanist ve önyargısızdırlar. Karşılarındakinin ırkına veya cinsiyetine bakmazlar. Gereksiz samimiyetten hoşlanmazlar. Zeki olmaları en belirgin özelliklerindendir.

Balık burcu insanları sabırlıdırlar ve duyarlıdırlar. İkna kabiliyetleri çok yüksektir. Kolay uyum sağlarlar. Yaşam onlar için korkunç ve ürkütücü olabilir.