Günümüzdeki Oyun Sayısı Kaçtır?

Oyun insanın vaktini güzel geçirmesini sağlayan bir eğlence türüdür. Canımız sıkıldığında küçük ya da büyük herkes oyun oynayabilir. Oyunlar genellikle çocuklara hitap ederler. Büyüdükçe işlerimiz, sorumluluklarımız arttığından dolayı uzaklaşırız zaten çoğu oyunda üzerimizdeki etkisini kaybeder ve eskisi kadar eğlenceli gelmez.

 Eskiden Oyunlar

Eskiden oyunlar sokaklarda oynanırdı. Genellikle çocuklar toplanır saklambaç, körebe, üçtaş, birbirini yakalama oyunu vb. bir sürü oyun icat edip oynarlardı.

Günümüzdeki Oyun Sayısı Kaçtır?

 Günümüzde Oyunlar

Günümüzde oyunlar eskiden olduğu gibi çok fazla dışarılarda oynanmıyor çünkü oynanamıyor. Kentleşmeyle birlikte sokaklarda çocukların oyun oynayabileceği yeşil alanları yok ettik ve çocukları eve hapsetmiş olduk. Aynı zamanda insanlar değişti kötü niyetli insanlar çoğaldı bu yüzdende çocuklarımızı gözümüzün önünden ayıramaz olduk. Teknolojide geliştiği için çocuklar tablet, bilgisayar ve akıllı telefondaki oyunları oynama başladılar.

Belki hepimizin aklına gelmiştir günümüzdeki oyun sayısı kaçtır? Bu soruya kesin bir cevap vermek imkânsız diyebiliriz aslında çünkü bilgisayar tabanlı oyunların sayısı çok fazladır ve her geçen gün yeni oyunlar çıkmaktadır. Oyun yazılımı yapmayı bilen bir kişi kendi oyununu bile üretebilir. Bunun yanında eskiden gelen klasik oyunlarımız var ve kendi ürettiğimiz çocuklarımızı oyalamak için kullandığımız oyunlarda var.

Hepsinin dışında okulda öğretmenlerin kullandığı ve her geçen gün yenileri üretilebilen oyunlarda var. Eğitici oyunların öğrenciler üzerindeki etkileri çok büyüktür. Eğlenceli olarak öğrenmeyi sağladığı gibi bilginin kalıcı olmasını ve unutulmamasını da sağlar. Dersten sıkılmış öğrencilere bu oyunlarla derse ilgi çekilebilir. Aynı zamanda konuyu tekrar etmek içinde çok rahat kullanılabilir.

Bu oyunların yanında zararlı olan bağımlılık yapan oyunlarda vardır bunlar genellikle bilgisayar tabanlı oyunlardır ve yaş sınırı genellikle daha yüksektir. Her geçen gün bu oyun bağımlılığı artmaktadır buda ciddi sağlık sorunları bile oluşturabilmektedir.