Koli Etiketleri ve Koli Etiket Fiyatları

Koli etiketi, termal ya da kuşe, vellum gibi kağıt bazlı etiketlerden üretilen kolilerin üzerine yapıştırılan bazen de adres etiketi olarak da adlandırılan etiket çeşididir. Koli içeriği hakkında ve kolinin nereye teslim edileceğine dair bilgi içeren etiketlerdendir. Genellikle lojistik, kargo gibi sevkiyat ve gıda gibi üretim alanlarının bulunduğu iş kollarında kullanılmaktadır. Koli içindeki nesnelerin ve teslim edilecek adresin net bir şekilde ayrılması için kullanılmaktadır.Koli Etiketleri ve Koli Etiket Fiyatları

Bu sebepten dolayı adres etiketi olarak da adlandırılmaktadır. Koli etiketi olarak termal etiket kullanılması için hızlı kullanım alanının olması gerekmektedir. Günlük sevkiyatın gerçekleştiği iş alanlarında termal etiket kullanılması için bir sakınca yoktur fakat uzun vadeli sevkiyat yapılacak ise kuşe etiket ya da vellum etiket kullanılması daha doğru olacaktır. Bunun sebebi ise termal etiketlerin dış ortamlardaki hava değişimi, nem, ısı, sıcaklık gibi etmenlere maruz kalması durumunda kararma yapmasındandır.

Kararma olursa üzerindeki baskı gözükmemeye başlanır ve hatalara sebebiyet verir. Net ve uzun süreli baskı kalitesi için kuşe etiket kullanılması daha doğru olacaktır. Ağırlıklı olarak koli etiketleri 100 mm x 100 mm, 80 mm x 40 mm gibi ölçülerde kullanılmaktadır.

Tabii istediğiniz ölçüyü de etiket üretici firmaya ürettirme imkanınız bulunmaktadır. Koli etiketleri istenilen ebat ve şekilde üretilebilmektedir.