Rugan Kullanmanın İncelikleri

Annelerimizin de eski ayakkabılarının arasında olan, kadınların olduğu kadar erkeklerin de şıklığına şıklık katan üstelik hiç modası geçmeyen deri çeşitlerinden biri de rugandır. Ayakkabılar, kemerler. Çantalar ve cüzdanlar rugan göz kamaştırıcı bir şekilde vitrinlerde boy gösteriyor. Sezon sezon modası düşüşe geçse de her kadının dolabında mutlaka bir tane rugan vardır.

Rugan çoğu zaman bir kurtarıcıdır fakat Rugan Kullanmanın İncelikleri de vardır. Yapılan en büyük hatalardan biri ruganla derinin birlikte kullanılmasıdır. Ayakkabınız rugansa çantanızda kesinlikle rugan olmalıdır. Eğer gayet şık ve gösterişli bir elbise giymişseniz rugan kullanımından uzak durmanızda fayda var. Çünkü parlak ve göz alıcı olan ruganı kullanırken şıklığı yakalayabileceğiniz gibi rüküşlüğe de düşebilirsiniz.

Ruganı asla neon ve parlak renklerle kullanmamalısınız. Zaten göz alıcı olan rugan neon renklerin arasında şıklığını yitirecektir. Eğer kıyafetinizde iki renk kombini varsa üçüncü bir renk olarak ruganları tercih etmemelisiniz bu göz yorgunluğuna neden olabilir. Rugan ayakkabı kullanmak istiyorsanız uzun süre giymemeye dikkat etmeniz gerekir çünkü ruganlar serttir ve ayaklarınızın hava almasını engeller.

Rugan çantaların ise çok büyük olmaması gerekir. Çantanızın üzerinde bulunan rugan detayları da güzel durabilir. Rugan çanta modellerinin arasında en çok tercih edilen renkler kırmızı ve siyahtır. Fakat bu yıl rugan çok fazla kullanıldığı için turuncu sarı yeşil gibi birçok rengini görmek mümkün. Bu tarz çantalarla hem gece hem gündüz kıyafetinize şıklık katabilirsiniz ve modayı yakalayabilirsiniz.

Metal aksesuarlı ruganlar 2014 yılının trendleri arasındaydı 2016 senesi için pek tercih etmemeniz gerekmektedir. Elbette dikkat çekici olmak güzel. Ama bunu abartırsanız insanlar arasında ucuz algısı yaratabilirsiniz. Zaten ruganlar fazla dikkat çekici olduğu için özellikle rugan ayakkabılarınızı metal aksesuarlı almaktan kaçınmalısınız.